Polostátní energetická společnost ČEZ se pokouší sehnat peníze, kde to jen jde. Kromě distribuční společnosti v Bulharsku, za kterou jí zájemci nabízí osm až devět miliard korun, by tak do konce roku mohl být uzavřen ještě jeden prodej. Jde o tradiční českou projekční společnost Škoda Praha.

O tu se podle informací HN zajímá hned několik velkých mezinárodních společností. Patří mezi ně dvě firmy, které se specializují na výstavbu jaderných elektráren − ruský Rosatom a korejská firma KEPCO. Zájem ale projevila i velká čínská inženýrská firma Guangdong Electric Power Design Institute (GEDI) nebo česká firma zabývající se důlní technikou Ferrit.

V článku se dále dozvíte

  • ČEZ projekční firmu Škoda Praha prodává již téměř rok.
  • Podle šéfa ČEZ Daniela Beneše ji může prodat celou nebo jen její část.
  • Cennou devízou firmy jsou její reference, včetně těch jaderných.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE.
Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru