Indická města na den dětí tradičně pořádají kulturní a sportovní akce pro své nejmenší obyvatele. Den dětí Indové slaví 14. listopadu, v den výročí narození bývalého premiéra Jawaharlala Nehrua, který bojoval za práva dětí. V Dillí si ale děti letos zábavu neužijí. Kvůli kritické smogové situaci hlavní město zavřelo školy. Vrchní ministr města Arvind Kejriwal Dillí nazval plynovou komorou, uvedl list Washington Post.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Indické školy a města tradičně 14. listopadu pořádají akce ke dni dětí. V hlavním městě ale děti kvůli kritické smogové situaci musí zůstat doma.
  • Vrchní ministr Dillí Arvind Kejriwal město nazval plynovou komorou. Dillí patří mezi dvacet nejvíce znečištěných metropolí na světě.
  • Situace se každoročně na podzim zhorší kvůli pálení sena před zimou v okolních zemědělských oblastech. Letošní hodnoty jsou rekordní.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.