Ke svým 18. narozeninám si Axel z Venezuely přál od svých rodičů jen jediné – letenku z Caracasu do Miami. A rodiče mu tehdy vyhověli. Nyní dvacetiletý Axel se naučil plynule anglicky a našel si práci. "Ve Venezuele už skoro nikdo z mých přátel není. Všichni jsou rozptýleni v různých městech po světě," uvedl pro SBS News.

Od roku 1999, kdy se dostal k moci Hugo Chávez, z Venezuely odešlo na dva miliony lidí, uvedl pro americký list Wall Street Journal venezuelský expert na migraci Tomás Páez. A jejich počet ještě poroste.

Venezuela tento týden nesplatila část svých závazků. Dostala se tak do částečné platební neschopnosti, uvedly velké ratingové agentury Standard & Poor’s a Fitch.

Rozhovory bez pokroku

Venezuelský prezident Nicolás Maduro nedávno oznámil, že jeho země bude jednat s věřiteli o restrukturalizaci svého dluhu, tedy o snížení jeho hodnoty a posunutí splatnosti.

Není přitom jasné, jak vysoký je dluh Venezuely. Odhaduje se, že dosahuje až na 150 miliard dolarů, tedy v přepočtu asi na 3,3 bilionu korun.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.