Ve chvíli, kdy libanonské bezpečnostní složky propouštěly na svobodu pětici Čechů, kteří byli v této blízkovýchodní zemi uneseni v polovině roku 2015, vyčkával v Bejrútu známý arabista a také bratr ministra spravedlnosti Petr Pelikán. Bedlivě jej sledovali libanonští agenti, pro tamní vládu byl totiž pojistkou, že Česko výměnou propustí Alího Fajáda a jeho spoluvězně Chalída El Marábího.

Průběh dosud přísně utajované operace z počátku loňského roku zrekonstruoval server Aktuálně.cz na základě informací od čtyř vysoce důvěryhodných zdrojů.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.