Popularita francouzského prezidenta Emmanuela Macrona stoupla na nejvyšší úroveň za poslední čtyři měsíce. Aktuálně je 46 procent Francouzů podle průzkumu společnosti veřejného mínění Ifop spokojeno s jeho působením v Elysejském paláci. To je o čtyři procentní body více než před měsícem.

"Jeho popularita stojí na dvou pilířích. Macron za prvé plní své předvolení sliby. A za druhé mu Francouzi ještě chtějí dát čas, aby dosáhl dalších výsledků," uvedl analytik Frédéric Dabi ze společnosti Ifop pro rádio Europe 1.

Prosadil reformu pracovního trhu

Macron složil prezidentskou přísahu před zhruba šesti měsíci. Očekávání Francouzů byla veliká, a nový prezident je ne vždy dokázal naplnit. I proto začala jeho popularita rychle klesat. Nyní se ale situace zřejmě začíná otáčet.

Prezident za první půlrok ve funkci prosadil například klíčovou reformu pracovního trhu. O to se už pokoušeli i jeho předchůdci, včetně socialisty Francoise Hollanda. Od razantních změn ale museli pod tlakem odborů a masových demonstrací odstoupit.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.