Španělská vláda se snaží přijít na to, jak zmírnit touhou Katalánců po vlastní nezávislosti. Jednou z možností je nechat tamní samosprávu, aby si mohla určovat a vybírat vlastní daně. Stejně jako to dělají další dvě autonomní oblasti Španělska, Baskicko a Navarra.

Napsal to britský list Guardian s odkazem na vysoce postavený zdroj ze španělské vlády. "Jsme připraveni o tom diskutovat. Musíme ale současně vzít v potaz, že španělská ústava zřizuje solidaritu mezi regiony," uvedl zdroj, který si nepřál zveřejnit své jméno.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.