V posledních týdnech se o Elonu Muskovi a jeho společnosti Tesla nejčastěji mluvilo v souvislosti se zpožděním − k zákazníkům už dávno měly proudit tisíce elektromobilů Model 3, kvůli výrobním problémům se však zatím dočkalo jen pár stovek šťastlivců. I proto někteří investoři znejistěli a ceny akcií Tesly oproti letním rekordům mírně oslabily. Teď se ale firma, známá chronickým nestíháním termínů, může pochlubit opačnou zprávou − zakázku na stavbu obří záložní baterie pro Austrálii stihla tak, jak ji slíbila. Zařízení bude k síti připojeno v příštích dnech a pomůže při výpadcích proudu v regionu.

Když Tesla tendr, jehož cena se podle odhadů pohybuje v přepočtu kolem půl miliardy korun, v červenci vyhrála, Musk prohlásil, že pokud baterii s kapacitou 127 megawatthodin nestihnou instalovat do 100 dní od podpisu smlouvy, udělají to zdarma.

V článku se dále dozvíte

  • Elon Musk slíbil, že baterie bude hotová do 100 dní od podpisu smlouvy.
  • Jih Austrálie trápí výpadky elektřiny, region je závislý na obnovitelných zdrojích.
  • Kromě baterie se budou stavět například i generátory.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.