Nejrozšířenější sociální síť světa Facebook ve Spojených státech úspěšně otestovala software, který má odhalovat uživatele, u nichž hrozí sebevražda. Facebook nyní po devítiměsíčním zkušebním provozu rozšíří program do dalších zemí. Postupně jím chce pokrýt celý svět s výjimkou Evropské unie, kde by jeho nasazení bylo "příliš citlivé". Co přesně se pod tímto pojmem skrývá, ale firma neuvedla.

K již známému zpracovávání dat o uživatelích za účelem přesnějšího cílení reklamy se tak přidává další způsob, jak informace o více než dvou miliardách lidí vytěžit. Facebook se včasnou prevencí snaží mimo jiné předejít tomu, aby s ním byly sebevraždy či pokusy o ně nějak spojovány.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.