Výrobce elektřiny ČEZ je na dobré cestě vyplatit víceméně obdobnou dividendu jako loni. Největší stres zmizel. Ceny elektřiny vzrostly. Tento a příští rok by tak měly tvořit pomyslné dno v ziskovosti firmy.

ČEZ již prodal zhruba 80 procent elektřiny na příští rok po 30 eurech za megawatthodinu, tedy o něco levněji než letos. Nicméně zbytek produkce nejspíš doprodá o více než pětinu dráž i z důvodu plánovaných odstávek ve francouzských jaderných elektrárnách (ceny na 2019 jsou oproti roku 2018 o dvě eura za MWh nižší).

V článku se dále dozvíte

  • Tento a příští rok by měly tvořit pomyslné dno v ziskovosti energetické firmy.
  • Výsledkům pomůže plánovaná odstávka francouzských jaderných elektráren i prodej aktiv v Bulharsku.
  • Klíčové pro budoucnost společnosti jsou pak úvahy o jejím rozdělení.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE.
Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru