Odchod polostátní firmy ČEZ z východu zpět do střední Evropy pokračuje. Po Bulharsku, kde vyjednávání o prodeji tamní dceřiné firmy již finalizují, se nyní začínají scházet nabídky i na aktiva ČEZ v Turecku.

"Nabídek máme několik, přesní ale nebudeme. Když se objeví, tak se jim věnujeme. Posuzujeme je, ale nutně prodávat nemusíme," řekl HN mluvčí skupiny Ladislav Kříž.

V článku se dále dozvíte

  • Londýnská investiční společnost Actis chce koupit firmu Akcez Enerji, kterou ČEZ v Turecku vlastní spolu s firmou Akkok Holding.
  • Česká firma v Turecku za poslední roky prodělala 4,2 miliardy korun. Mluvčí Kříž připouští, že nabídek na turecká aktiva je několik. "Posuzujeme je, ale nutně prodávat nemusíme," uvedl.
  • Firma odchází i z Bulharska, zde by mohla z prodeje získat až devět miliard.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE.
Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru