Jižanský stát Alabama je republikánským krajem. Při amerických prezidentských volbách se tu proto takřka ani nekonají kampaně. Je předem jasné, že demokrat v těchto končinách, kde ve vzduchu poletují chomáčky bavlny a lidé chodí do kostela, fandí americkému fotbalu a doma mají zpravidla slušný arzenál pistolí a flint, nemá se svou levicovou agendou šanci.

O to překvapivější tedy je, že zrovna tady, kde Donald Trump loni hravě zvítězil, pohořel včera v senátních volbách kandidát Roy Moore, prezidentem vehementně podporovaný místní soudce. Těsně, ale přece jej porazil Doug Jones, demokrat, jenž v kampani kladl důraz na lokální témata a - nepřekvapivě - nijak zvlášť nezdůrazňoval, ke které straně patří.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.