Už od roku 2011 je americká astronautika závislá na ruských kosmických lodích Sojuz, rok 2018 by to ale mohl změnit. Nebude to však kabina Orion, léta vyvíjená státní kosmickou agenturou NASA, která se s lidmi do vesmíru podívá nejdříve v roce 2019 (a pravděpodobně spíš později). Větší šanci na rychlý návrat do vesmíru dávají Američanům soukromé firmy SpaceX, Bigelow Aerospace a Boeing.

Když zakladatel PayPalu Elon Musk přibral ke svým aktivitám vývoj kosmických lodí a nosičů, byl považován za fantastu, který brzy narazí. Dnes však má k dispozici spolehlivé rakety Falcon, jejichž první stupně už umí po vynesení nákladu zase přistát na Zemi a být připravené pro další start, což by mohlo znamenat revoluční zlevnění dopravy na oběžnou dráhu.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • S rokem 2018 by americká astronautika mohla přestat být závislá na ruských kosmických lodích Sojuz.
  • Na rychlý návrat do vesmíru dávají Američanům šanci soukromé firmy SpaceX, Bigelow Aerospace a Boeing.
  • Kosmická loď Elona Muska sveze do vesmíru první lidi v srpnu 2018.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.