Jak zatím v PKN Orlen hodnotíte reakce na svoji nabídku na odkup akcií Unipetrolu?

Zájem investorů je zatím obtížné posoudit, protože předložené nabídky se začnou přijímat až od 28. prosince. Nabídka akcionářům je ale seriózní a dobře promyšlená. Doufáme, že bude mít pozitivní ohlas a získáme za nabízenou cenu 380 korun alespoň 90 procent akcií.

Největší menšinový akcionář Paulinino už oznámil, že vaši nabídku přijme. Podobný krok v pátek oznámila i Entris, což je další společnost kontrolovaná finanční skupinou J&T. Zdá se tedy, že jste docela úspěšní…

V článku se dále dozvíte

  • Viceprezident PKN Orlen Mirosław Kochalski považuje nabídku na vykoupení menšinových akcionářů Unipetrolu za 380 korun za výhodnou pro všechny.
  • Potvrzuje, že je cílem polského Orlenu stáhnout titul z pražské burzy.
  • Na vykoupení akcionářů má skupina připravené 4,2 miliardy zlotých, které půjdou přímo ze zdrojů skupiny a úvěru.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE.
Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru