Masayoshi Son, japonský miliardář a šéf technologické skupiny SoftBank, sehrál ke konci roku 2017 strategickou hru s akcionáři nejhodnotnějšího start-upu světa, dopravní platformy Uber. Ten se v loňském roce dostal po sérii skandálů a neúspěchů při jednání s regulátory po celém světě do defenzivy. Asijský byznysmen toho využil a začal tvrdě smlouvat o detailech plánované investice SoftBank do Uberu ve výši devíti miliard dolarů. "Pokud to nepůjde dobře, mohli bychom se zaměřit na Lyft," nechal se slyšet, že by mohl podpořit hlavního konkurenta Uberu v USA.

Jeho taktika nakonec vyšla − minulý týden získala SoftBank se svými partnery v přepravní aplikaci zhruba pětinový podíl, který celou firmu ohodnotil na 48 miliard dolarů. Při posledním investičním kole se přitom podíly v Uberu pořizovaly s celkovou valuací na úrovni 69 miliard dolarů.

V článku se dále dozvíte

  • SoftBank, jedna z největších technologických skupin světa, investovala do Uberu 10 miliard dolarů.
  • Získala za ně pětinový podíl, což celý Uber oceňuje na necelých 50 miliard dolarů.
  • SoftBank už patří třeba operátor Sprint, výrobce čipů Arm nebo podíl Alibaba.com.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.