První články o vědci Janu Procházkovi a patentu na jeho revoluční baterii se objevily už před sedmi lety. Tehdy je přinesly zejména odborné časopisy a vědcovo jméno ještě dlouho zůstávalo prakticky neznámé. Až když jeho společnost HE3DA na jaře roku 2016 oznámila, že získala silného čínského investora, který firmě pomůže rozšířit český patent po světě, stali se Procházka a jeho "zázračná" česká baterie téměř celebritami.

Zájem o vědce, který chce se svým supervýkonným článkem unikátní konstrukce využívající nanomateriály změnit svět energetiky, trvá, i když spolupráce s Číňany nakonec nevyšla. Procházkův podnik je však stále − i přes nesporný pokrok ve vývoji − tak trochu na startu. Minimálně vzhledem k ambicím, které má.

V článku se dále dozvíte

  • Jan Procházka se svým konceptem baterie, jež by měla sloužit v elektromobilech a pro bezpečné ukládání energie, sklízí chválu mezi experty.
  • Světoví investoři se však k nápadům na zázračné baterie, kterých se už ve světě objevilo několik, a žádný zatím nedošel až do výroby, stavějí opatrně.
  • Uspět z Česka je navíc jednoznačně obtížnější než třeba ze západní Evropy nebo USA.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE.
Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru