Evropská ekonomika by letos měla zažít velmi dobrý rok. Hospodářský růst v eurozóně i v celé Evropské unii by se měl pohybovat mezi dvěma a 2,5 procenta hrubého domácího produktu, shodují se předpovědi mezinárodních institucí. Evropané by tak měli růst zhruba stejně jako Američané a s přehledem porazit Brity, kteří se v referendu rozhodli z EU vystoupit.

Silné oživení evropské ekonomiky loni překonalo odhady analytiků. Zároveň napříč zeměmi Evropské unie klesá nezaměstnanost i míra zadlužení. Evropa se stala jedním z tahounů světové ekonomiky. Po předloňském referendu o brexitu se přitom objevily předpovědi, že se unie začne hroutit. Ale důvěra v ni naopak mezi lidmi stoupá.

V článku se dále dozvíte

  • Ekonomice eurozóny i Evropské unie by se letos mělo podle předpovědí velmi dobře dařit.
  • Jedním z hlavních rizik je ale nestabilita v Itálii.
  • Favoritem březnových voleb jsou populisté, vytvoření nové vlády může trvat dlouho.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.