Čínské město Šen-čen začalo jako první na světě využívat v hromadné dopravě jen elektrobusy. Autobusový park elektrovozů čínského města nyní přesahuje počet autobusů, konvenčních i elektrických, v největších městech USA dohromady.

Šen-čen má přes 12 milionů obyvatel a vlastní 16 359 elektrobusů. Radnice navíc chce, aby na elektřinu do budoucna jezdilo i všech 17 tisíc městských taxíků. 

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Čínské město Šen-čen začalo kompletně využívat jen elektrobusy.
  • Do roku 2020 se navíc město chystá nahradit všechny své vozy taxi za elektromobily.
  • V roce 2017 město investovalo téměř 500 milionů dolarů (10,6 miliardy korun) na podporu elektrických autobusů a výstavbu zařízení pro nabíjení.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.