Francouzského prezidenta Emmanuela Macrona čeká nabitý rok. "Změny budou pokračovat se stejnou silou, stejnou intenzitou i stejným tempem," slíbil nedávno Francouzům. Za osm měsíců ve funkci stihl prosadit řadu důležitých reforem. Tou nejvýznamnější je uvolnění sešněrovaného trhu práce. O podobné změny se pokoušeli i Macronovi předchůdci, vždy ale narazili na razantní nesouhlas odborů, manifestace a stávky.

Macronovi k přijímání reforem hrají do karet příznivé okolnosti. Opozice je rozdrobená a oslabená, zatímco jeho popularita se po prvotním poklesu stabilizovala a začala mírně růst. Francouzi vítají, že Macron plní své předvolební sliby a pokouší se modernizovat Francii.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Francouzský prezident Emmanuel Macron hodlá pokračovat stejným tempem v přijímání reforem.
  • Loni prosadil klíčovou reformu pracovního trhu. Letos si připravil změny v důchodovém systému nebo ve vyplácení podpory v nezaměstnanosti.
  • Aktuálně je Macron v Číně, kam ho doprovodila i skupina francouzských podnikatelů. Právě byznys má během návštěvy hlavní slovo.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.