V německém průmyslu se šíří varovné stávky, které organizuje odborový svaz IG Metall. Pro svých 3,9 milionu členů požaduje šestiprocentní zvýšení mezd a pružnější pracovní dobu. V praxi by ale znamenala její zkrácení z dosavadních 35 až na osmadvacet hodin týdně pro značnou část zaměstnanců ve strojírenství a elektrotechnickém průmyslu.

IG Metall, který je silný nejenom početně, ale i finančně, byl v předchozích letech ve svých požadavcích zdrženlivý. Před zahájením důležitých jednání se zaměstnavateli, které začne ve čtvrtek v Bádensku-Württembersku, klíčové spolkové zemi, stupňuje svůj tlak.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.