Když čínský prezident Si Ťin-pching v roce 2014 navštívil Paříž, nadchlo ho jezdecké umění francouzské republikánské gardy, která je elitní částí tamního četnictva. I proto ho francouzský prezident Emmanuel Macron na své návštěvě Číny tento týden překvapil neobvyklým darem. Věnoval mu osmiletého valacha, který ještě nedávno jezdil právě v této gardě. Macronova návštěva i dar vyvolaly v Číně velkou vlnu zájmu.

Přesně tak si to francouzský prezident naplánoval. Do Číny přijel prohloubit spolupráci v boji proti terorismu nebo klimatickým změnám. Prim však pro něj hrálo posílení obchodní spolupráce s Čínou.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Francouzský prezident Emmanuel Macron byl na třídenní návštěvě Číny.
  • Peking plánuje koupi 184 Airbusů A320 v hodnotě zhruba 18 miliard dolarů.
  • Macron si neodpustil ani kritiku. Opakovaně zdůraznil, že Čína by se měla více otevřít zahraničním podnikům.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.