Starosta New Yorku Bill de Blasio se rozhodl vzít věci do svých rukou a vyrazil do boje proti fosilním palivům a ropným společnostem. Městské penzijní fondy tak postupně stáhnou veškeré prostředky investované právě do zmíněných surovin. De Blasio také oznámil, že město žaluje pět významných světových ropných společností - BP, Conoco Phillips, Chevron, ExxonMobil a Royal Dutch Shell. Informovala o tom ve středu večer světová média.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • V úterý večer podalo město New York žalobu na BP, Conoco Phillips, Chevron, ExxonMobil a Royal Dutch Shell.
  • Současně rozhodlo o stažení peněz v městských penzijních fondech z investic do fosilních paliv.
  • Důvodem je, že ropné společnosti údajně před veřejností tajily negativní důsledky emisí skleníkových plynů a jimi způsobených klimatických změn.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.