Šestice Čechů, kteří byli zatčeni v kazašské Astaně, když se fotili v plavkách slavného filmového Borata, se v Londýně setkala s jeho představitelem, Sachou Baron Cohenem. Ten jim už dříve slíbil, že pokutu za výtržnictví zaplatí ze svého. Peníze Češi nakonec darovali na charitu. V rozhovoru popisují celý příběh dva z party zadržených, Tomáš Sekanina a Miloslav Nečas.

Jak jste se dozvěděli, že vás Sacha Baron Cohen hledá?

Sekanina: Na jeho příspěvek na Facebooku nás upozornil jeden kamarád. Když jsme mu po dvou dnech odepisovali, měl asi čtyři tisíce sdílení. Abychom mu dokázali, že jsme to opravdu my, poslali jsme mu účtenku z e-shopu, kde jsme koupili plavky a paruky, letenky, razítka v pasech, protokol z policie, který byl v azbuce… Pak se ozvala jeho asistentka. Odpověděli jsme, že nepotřebujeme zaplatit pokutu a že se s ním spíš chceme setkat. Asistentka nám proto řekla, že nám Sacha zavolá a domluví se s námi.

Dodržel to?

Sekanina: V pátek, kdy měl zavolat, se neozval. O víkendu jsem onemocněl a v pondělí jsem měl čtyřicítky horečky. Ten den jsem nikomu nezvedal telefony. Najednou mi ale volalo skryté číslo. Z telefonu se ozvalo: Ahoj, jagsemash? Vtipné je, že jsem nevěděl, že je to narážka na hlášku z filmu, protože jsem ho neviděl. Telefonovali jsme si patnáct minut, ptal se, proč jsme to udělali, co chceme, co na to rodiče. Po telefonu jsme si slíbili, že se potkáme. Dal nám na výběr Los Angeles nebo Londýn. Londýn se nám hodil víc, ale jeho asistentka navrhla termín 23. března v Los Angeles. Když jsme napsali, že preferujeme Londýn, odpověděla nám: Ok, tak příští pátek.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.