Na možný ruský útok falešnými zprávami, které by mohly ovlivnit prezidentské volby, se už od září chystají finské úřady. Finové jdou k urnám v neděli, den poté, co svého prezidenta zvolí Češi. A v duchu své tradice silné a odolné společnosti ve Finsku "fake news" obavy na rozdíl od Česka nevyvolávají.

Současná hlava státu Sauli Niinistö se ve volbách utká se sedmi dalšími kandidáty. Kandidáti zatím žádným útokům nečelí a Finové ignorují dezinformační zprávy. Ministerstvo obrany už v září loňského roku uspořádalo pro politiky konferenci o hrozbách, kterým budou pravděpodobně stále častěji čelit, a o tom, jak se bránit různým kybernetickým útokům.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.