Téměř neznají rakovinu, vydrží dlouho bez kyslíku, a navíc nestárnou. Podle společnosti Calico, kterou založil Google, popírají rypoši zákon smrtelnosti. Ten říká, že s růstem věku se zvyšuje pravděpodobnost rozvoje smrtelné choroby. Nic takového ale na desítky let starých rypoších nelze pozorovat.

Ve volné přírodě se tito afričtí hlodavci dožívají kolem tří let. Nejstaršímu rypošovi v laboratoři už je ale 35 let, je to stejné, jako by se člověk dožil více než 700 let. Rypoši se jsou navíc i v takto vysokém věku stále schopni bez problému rozmnožovat.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.