Indie je největší demokracií světa. Teď má navíc nakročeno k dalšímu prvenství. Již brzy se může stát první zemí, která získá informace o tom, co každý z jejích občanů platí ze svého bankovního účtu nebo kam cestuje.

Umožnit by to měl již schválený zákon o nových pravidlech používání takzvané karty Aadhaar, která je obdobou občanského průkazu.

Bez vlastnictví tohoto dokladu si nově žádný Ind nemůže založit bankovní účet, musí se jím prokázat při podání daňového přiznání, žádosti o sociální dávky, ale třeba i při nákupu vlakové jízdenky nebo SIM karty mobilního telefonu. Stát by měl navíc díky informacím z karty provozovat databázi, která bude elektronické výdaje a pohyb všech občanů průběžně sledovat. Doklad ale lidem rovněž umožní jednat s úřady na dálku za pomoci mobilů či počítačů.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.