Francouzský prezident Emmanuel Macron se dostal k moci zhruba před osmi měsíci. Za tuto krátkou dobu se mu podařilo nastartovat reformy, a změnit tak image Francie. Tu dříve mnozí považovali za "nereformovatelnou".

Loni navíc francouzská ekonomika podle prvních odhadů rostla o 1,7 procenta, tedy nejrychleji od roku 2011, a podnikatelská důvěra v prosinci stoupla na desetileté maximum.

Prezident ale brzy narazí na limity. Další změny nebude mít tak snadné. Potýkat se bude především s několika problémy, jejichž řešení se protáhne. A to je vysoká strukturální nezaměstnanost a nadměrný dluh.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.