Když americký prezident Donald Trump před Vánoci podepsal velkou daňovou reformu, Američanům se moc nelíbila. Většina ji považovala za špatnou, mluvili o tom, že straní velkým korporacím a nejbohatším domácnostem. První dopady teď ale názor veřejnosti obrací.

Reforma sice přináší největší daňové úlevy nejmajetnějším Američanům, zároveň ale snížila daně osmi domácnostem z deseti. Podle průzkumu pro New York Times z poloviny února teď už těsná většina Američanů (51 procent) s reformou souhlasí.

"Veřejné mínění se posouvá ve prospěch reformy. Ve srovnání s počátkem se dramaticky změnilo," potvrdil pro New York Times Jon Cohen, vedoucí firmy SurveyMonkey, která průběžné průzkumy provádí.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.