Počet migrantů připlouvajících přes Středozemní moře do Itálie klesl od loňského června skoro o 70 procent. A to hlavně díky opatřením, která zavedl ministr vnitra Marco Min­niti. Italové se mu v nedělních volbách "odvděčili" poněkud nečekaně. Nezvolili ho poslancem.

Je to výraz toho, jak razantně se odvrátili od standardních politických stran, když protestní Hnutí pěti hvězd a protiimigrantská Liga severu v součtu získaly kolem 50 procent hlasů.

Minniti, člen vládnoucí středolevé Demokratické strany, kandidoval ve městě Pesaro na východě Itálie. Každá strana tam postavila jednoho kandidáta a zvítězil ten, kdo dostal nejvíc hlasů. Tak se v zemi volí více než třetina poslanců. Zbytek je vybírán pomocí klasického poměrného systému na základě stranických kandidátek.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Ministr vnitra Marco Minniti se zasloužil o razantní pokles migrace do Itálie, přesto v nedělních volbách propadl.
  • V přímém souboji o místo poslance ho porazil kandidát, který se přitom už předtím přiznal k finančním podvodům.
  • Je to symbol toho, jak dalece se Italové odvrátili od standardních politiků ve prospěch populistů.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.