Miroslav Beblavý byl vždy pracovitým a viditelným politikem slovenské demokratické pravice. Před dvěma lety se podílel jako místopředseda na projektu strany Síť, kterou založil Radoslav Procházka. Odmítl ale pokus přivést stranu do koalice s Robertem Ficem. Před rokem s dalšími šesti poslanci založil stranu Spolu – občanská demokracie, která by mohla mít šanci oslovit bývalé voliče středopravicové SDKÚ expremiéra Mikuláše Dzurindy. Předčasné volby jsou podle něj téměř jisté, ale opozice má horší předpoklady ke spolupráci než v roce 1998, kdy se právě pod Dzurindovým vedením semkla proti Vladimíru Mečiarovi.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Jsme motivovanější, máme hodnoty a zároveň odbornost, říká slovenský pravicový poslanec Miroslav Beblavý, který počítá s tím, že do předčasných voleb povede novou stranu Spolu - občanská demokracie.
  • Opoziční strany jsou podle něj méně připraveny spolupracovat než v roce 1998, kdy se semkly proti Mečiarovi.
  • Vyšetření vraždy novináře Jána Kuciaka a jeho přítelkyně Martiny Kušnírové by mělo být prioritou jakékoliv nové vlády, myslí si Beblavý.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.