Stephen Hawking byl nejen vynikající fyzik, ale i jeden z výrazných paradoxů současnosti: stal se nesmírně populárním, přestože obory, jimiž se zabýval – teoretická fyzika a kosmologie – jsou většinou považovány za nesrozumitelné a nezajímavé.

Kromě tělesného postižení k tomu přispěla jeho snaha tyto obory laikům přiblížit: napsal několik popularizačních knih, z nichž nejúspěšnější Stručná historie času dosáhla nákladu okolo 10 milionů výtisků.

Hawkingův vědecký zájem se týkal zejména vzniku vesmíru a černých děr. Ceněné jsou na prvním místě jeho práce týkající se existence počáteční singularity, z níž vznikl náš vesmír, a popis procesu, který je znám jako bělení (nebo také vypařování) černých děr.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.