Tuto neděli se Vladimir Putin přiblíží k tomu, aby Rusku vládl dohromady takřka čtvrt století. Rusové jej totiž nejspíš zvolí za svého prezidenta na dalších šest let. Bývalý agent KGB vládne Rusku už osmnáct let. Jeho znovuzvolení bude potvrzením, že Rusko se stále nezbavilo toxického dědictví sedmi dekád existence Sovětského svazu, soudí rusko-americká novinářka a spisovatelka Masha Gessenová ve své poslední knize Budoucnost tkví v historii – jak totalitarismus opět ovládl Rusko.

Gessenová, která je dlouholetou kritičkou současného šéfa Kremlu, se na ruskou historii dívá skrze příběhy sedmi Rusů, z nichž čtyři jsou mladí lidé s daty narození těsně před rozpadem SSSR v roce 1991, kteří tak získali hlavní formující životní zkušenosti takřka výhradně v době vlády Vladimira Putina. Ostatní tři protagonisté jsou naopak starší a autorka pomocí jejich osudů může lépe vykreslit společenské změny, kterými si Rusko prošlo během více než dvou dekád od konce sovětského impéria.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.