Francouzský prezident Emmanuel Macron a tamní odbory změří své síly. Železničáři v úterý odstartovali tříměsíční stávkové hnutí, které výrazně naruší provoz na dráze po celé Francii. Domnívají se, že jejich tlak přinutí prezidenta Macrona odstoupit od reformy železniční společnosti SNCF, kterou trápí vysoký dluh v objemu 36,6 miliardy eur, tedy v přepočtu 1,2 bilionu korun.

Odbory doufají, že se jim podaří zmobilizovat dostatek francouzských zaměstnanců, aby zastavily i další Macronovy plánované reformy. Prezident jim ale ustoupit nehodlá. Francii tak zřejmě čeká horké jaro, kdy odbory otestují jak svoji vlastní sílu, tak tu Macronovu.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.