Navštívit při prvním zahraničním výjezdu po zvolení Prahu anebo naopak Bratislavu patří k česko-slovenským rituálům, jež opakováním nevyčpěly ani více než čtvrtstoletí po vzniku dvou na sobě nezávislých republik. Češi a Slováci se ve střední Evropě pokládají vzájemně za nejbližší, a ať vládly v Bratislavě či v Praze i odlišné politické formace, tuto vzájemnost respektovaly a vážily si jí.

Platí to i pro nynější první cestu Miloše Zemana na Slovensko po jeho znovuzvolení do prezidentského úřadu, přestože mezi nynějšími dvěma hlavami států jsou viditelné rozdíly, které se netýkají pouze hodnocení kvality popradského piva. Platí to i o prvotřídně politickém tématu, jako je případ otravy někdejšího dvojitého agenta Skripala v britském Salisbury, kdy Miloš Zeman zdůrazňuje nedostatek důkazů o podílu Ruska, zatímco Andrej Kiska poukazuje na potřebu ukázat solidaritu se spojenci v NATO a v Evropské unii.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.