Indický start-up Uravu plánuje vyrábět vodu ze vzduchu. Pokud všechno půjde podle plánu, technologie přeměňující vlhkost ve vodu by mohla být k dispozici domácnostem do dvou let. Cílem projektu je spolupracovat s vládami a dalšími strategickými partnery a prosadit se v oblastech, kde je velký nedostatek vody. Na technologii upozornil server Quartz.

Technologie sama o sobě není nová. I dnes se například v průmyslu voda vytváří ochlazováním vzduchu a kondenzací vodních par. Tento systém je však složitý a nepříliš efektivní, protože vyžaduje velkou vlhkost a proces samotný spotřebuje hodně elektrické energie.

"Chtěli jsme vytvořit jednoduché zařízení," říká Swapnil Shrivastav, který v roce 2017 spolu s dalšími pěti společníky Uravu založil. Jejich inovativní systém je levnější než již zmíněné chlazení vzduchu, a to především proto, že ke svému provozu elektřinu nepotřebuje.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.