Francouzi kvůli stávkám železničářů hledají alternativní způsoby, jak se dostat do práce nebo třeba do školy. Rozkvět tak zažívají různé aplikace na sdílení aut, jako je třeba BlaBlaCar a další. Ty doufají, že si je Francouzi oblíbí a budou je častěji používat i v době, kdy stávky ustanou.

Každý den využije služeb francouzské státní železniční společnosti SNCF na pět milionů lidí, připomíná francouzský deník Le Monde. Z toho zhruba 80 procent v regionu Île-de-France, do kterého spadá Paříž a její okolí.

Jenže nedávno odstartovala série stávek, která bude trvat až do 28. června. Železničáři chtějí stávkovat vždy dva dny v řadě, následovat mají tři dny běžného provozu a pak opět dva dny stávky.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.