Zatímco se celý svět snaží na základě studia tweetů amerického prezidenta Donalda Trumpa odhadnout, zda Spojené státy udeří na Sýrii či nikoli, vojenští experti se snaží odhadnout, zda by případný nálet byl úspěšný.

Rusko totiž do Sýrie přemístilo dva moderní systémy protivzdušné obrany S-400 Triumf, které zatím nikdy nebyly vyzkoušeny v reálném boji. Jasné ale je, že představují silnějšího protivníka než zastarávající systém S-300, který má ve vybavení syrská armáda.

V polovině března náčelník generálního štábu ruské armády Valerij Gerasimov prohlásil, že pokud budou v ohrožení životy ruských vojáků v Sýrii, Moskva vydá rozkaz zlikvidovat zdroje nebezpečí, ať to budou letadla nebo lodě.

Ruští komentátoři ve své většině soudí, že Washington se s Moskvou dohodl na tom, že ruští vojáci zůstanou na svých základnách a Američané zasáhnou jen objekty syrské armády. V některých arabských médiích se objevily zprávy, že nejcennější bojovou techniku, především relativně moderní stíhačky Mig-29, syrská armáda přemístila na ruskou základnu v Latákiji.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.