Výzkumníci z MIT Media Lab přišli s prototypem přístroje, který dokáže "číst myšlenky". Dostal proto přiléhavý název AlterEgo. Prototyp má v sobě zabudované elektrody, které dokážou rozpoznat neurosvalové signály v čelisti a následně je analyzovat. Když člověk v duchu mluví sám pro sebe, AlterEgo dokáže zachytit, co přesně si říká. Zatím rozpozná sto anglických slov. 

K jeho použití je nutné, aby uživatel měl jednu část zachycenou za uchem a druhou pod spodní čelistí v oblasti brady a úst. Signály AlterEga se spustí v momentě, kdy člověk začne mluvit. Po zachycení jsou přeneseny do systému strojového učení, kde přístroj přiřadí signály k určitým slovům.

Podle vývojářů AlterEgo pomůže například neslyšícím. Budou ho moci používat policisté při zásazích, kdy spolu zejména členové speciálních jednotek potřebují komunikovat tiše, nebo naopak lidé pracující ve velmi hlučném prostředí. AlterEgo funguje přirozeně i při obyčejné mezilidské komunikaci. Když se vás někdo na ulici zeptá, kolik je hodin, váš přístroj zachytí odpověď skrze neurosvalové signály a přenáší ji do aparátu tazatele.

Zatím jste si přečetli 60 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.