Světové zásoby vytěžené ropy jsou kvůli omezení těžby Ruskem a zeměmi sdružení OPEC na nejnižší úrovni za poslední tři roky. Před nízkou úrovní zásob vytěžené ropy ve vyspělých průmyslových zemích varovala v pátek Mezinárodní energetická agentura.

Konflikt v Sýrii cenu ropy na světových trzích ovlivní. Jen v průběhu středy a čtvrtku tohoto týdne se cena barelu ropy Brent pohybovala v rozmezí od 70,50 do 72,65 dolaru za barel, když prezident Donald Trump ve svých tweetech oznamoval útok na Sýrii a posléze svá vyjádření mírnil.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Cena barelu ropy Brent v Evropě tento týden skákala podle toho, jak prezident Donald Trump měnil svá vyjádření ohledně úderu v Sýrii kvůli chemickým zbraním.
  • Světové zásoby vytěžené ropy jsou na nejnižší úrovni za pět let.
  • Organizace zemí vyvážejících ropu OPEC nedala najevo, že by v případě války byla ochotna trhu pomoci poté, co se loni těžce dohodla na omezení těžby a tím i na zvýšení ceny.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.