Úterní nehoda amerického letounu aerolinek Southwest, která si vyžádala jednu oběť a po které musel stroj nouzově přistát ve Filadelfii, vyvolala jak zájem inspekce letového provozu, tak všech, kdo používají sociální sítě.

Letounu aerolinek Southwest směřujícímu z New Yorku do Dallasu explodoval nad Pensylvánií motor. Jedna ze součástek přitom rozbila okénko, způsobila dekompresi kabiny a téměř vysála jednu z cestujících. Žena svým zraněním později podlehla.

Kapitánka letadla Tammie Jo Shultsová letadlo se 149 cestujícími a pěti členy posádky bezpečně dostala na filadelfské letiště. Tato bývalá bojová pilotka amerického námořnictva se okamžitě stala hrdinkou amerických médií.

Poslechněte si záznam komunikace kapitánky s věží:

Ale za příběhem, který mohl skončit daleko hůře, se skrývá několik otázek. První se týká příčiny závady na motoru a toho, proč se na ni nepřišlo, když ty samé aerolinky řešily podobný problém už v roce 2016.

Druhá otázka je obecnější a týká se každého, kdo používá sociální sítě: Je etické takovou situaci okamžitě streamovat, jako to udělal jeden z cestujících, pracovník marketingové agentury?

Jak často kontrolovat lopatky

Aerolinky Southwest a další teď musí podle nařízení FAA, regulátora leteckého provozu v USA, provést kontrolu 220 motorů stejného typu, jaký explodoval po určité době životnosti.

Prvotní příčinou nehody podle inspekce letového provozu bylo, že se zlomila jedna z 24 lopatek motoru, nejspíš kvůli opotřebení. V průběhu příštích šesti měsíců mají projít ultrazvukovou kontrolou všechny lopatky těchto motorů, které za sebou mají určitý počet vzletů.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.