Zatímco Sergej Skripal je stále upoután na lůžko v nemocnici v Salisbury, jeho dcera Julie z ní byla již propuštěna a nyní ji britská policie ukrývá na neznámém místě. Zdravotní stav bývalého dvojitého agenta britské rozvědky se ale mírně zlepšuje.

Podle tvrzení britské vlády byli oba otráveni nervovou látkou novičok, kterou v 70. letech vyvinul Sovětský svaz. Moskva ale stále rezolutně popírá, že by s tím měla cokoli společného. Ruský mistr zahraničí Sergej Lavrov prohlásil, že pokud by oběti byly skutečně otrávené látkou novičok, nemohly by přežít. Tím spíše, že původně odborníci tvrdili, že v případě novičku neexistuje protilátka.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Zdravotní stav Julije a Sergeje Skripalových se pozvolna zlepšuje. Pro zastánce Moskvy je to důkaz, že nemohlo jít o látku novičok, ale o něco slabšího.
  • Útočníci patrně nevěděli, že novičok reaguje s vlhkostí ve vzduchu a začíná se rozkládat, říká Vil Mirzajanov, který se podílel na vývoji této látky.
  • Proti novičoku sice neexistuje protilátka, současná medicína ale dovede zabránit poškození organismu, vysvětluje americký odborník Dan Kaszeta.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.