Vápencové lomy na Berounsku jsou typické svou nenápadností − když o nich předem nevíte, minete je pravděpodobně bez povšimnutí. Totéž by se s trochou nadsázky dalo říct o jedné zdejší obyvatelce.

Když po několika kilometrech bloudění spatříme oprýskanou maringotku, zdá se, že jsme v cíli − u potoka klidně pořehtává hnědý hřebec, okolo pobíhá několik zvědavých slepic a přede dveřmi stojí zaparkované volvo. "Můžu vám uvařit kafe, ale nebude tak hipsterské jako z Karlína. Takže bude lepší, když udělám čaj," vítá nás trochu nedůvěřivě vyhlížející plavovláska. Ve světě ilustrace, grafiky, počítačových i rolových her je známá jako Nyemi. V tom reálném se jmenuje Michaela Hertlíková.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.