Vůdci Severní a Jižní Koreje Kim Čong-un a Mun Če-in se na historickém setkání dohodli, že budou usilovat o "úplnou denuklearizaci Korejského poloostrova". Deklaraci o tom podepsali na závěr svého pátečního historického setkání v pohraniční vesnici Pchanmundžom, které bylo plné symbolických gest.

Mun uvítal usmívajícího se Kima přímo na hranici, ten ji přešel, dlouze si potřásli rukou. A pak nečekaně Muna vyzval, aby udělal to samé směrem na sever. Oba lídři pak zase ruku v ruce přešli hranici na jih do Mírového domu, konferenčního centra na jihokorejské straně hranice, kde se konalo samotné jednání, přerušované různými symbolickými gesty a vrcholící společnou večeří. Oba politici tak spolu strávili celý den.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.