Brusel chce, aby Evropská unie dala mnohem více peněz na zvládnutí migrace než dosud. Evropská komise navrhla nový sedmiletý rozpočet EU, v rámci něhož má jít na boj s migrací a na ochranu hranic zhruba 35 miliard eur, tedy skoro 900 miliard korun. To je 2,5krát větší částka, než s jakou na tyto oblasti počítal současný evropský rozpočet.

Součástí návrhu na rozpočet pro léta 2021 až 2027 tak je například výrazné posílení Evropské pohraniční stráže. Ta má pomáhat s ochranou vnějších hranic schengenského prostoru, kudy do EU přicházejí žadatelé o azyl.

"Chceme víc investovat do oblastí, kde žádná země EU nemůže jednat osamoceně nebo kde je efektivnější, abychom konali společně," prohlásil eurokomisař pro rozpočet Günther Oettinger.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.