Do mediálního domu Economia míří čtyři z dvanácti prestižních Novinářských cen, které každoročně uděluje nadace Open Society Fund Praha.

Ve čtvrtek si ji v Divadle Archa za inovativní on-line žurnalistiku převzal tým Aktuálně.cz za grafiku o dezinformacích, kterou dlouhé týdny připravovali Nikita Poljakov, Lukáš Prchal, Jakub Zelenka a Jiří Kropáček. Na základě systematického sledování fenoménu falešných zpráv v Česku i ve světě obsáhli téma v celé jeho šířce, přičemž propojili psanou, datovou i audiovizuální žurnalistiku.

"Novinářská cena je pro nás vždy povzbuzením, že jdeme po správné cestě a že o kvalitní novinařinu má smysl se snažit. Moc si ocenění vážíme a bereme ho i jako závazek do budoucna," řekl šéfredaktor Aktuálně.cz Josef Pazderka.

Znovu uspěl i moderátor DVTV Martin Veselovský. Ocenění mu tentokrát vynesl rozhovor s poslancem KSČM Zdeňkem Ondráčkem o jeho zásahu jako příslušníka pohotovostního pluku Veřejné bezpečnosti během Palachova týdne v roce 1989.

Veselovský ho vyzpovídal během loňského prosince, kdy byl Ondráček i přes svou minulost hlavním kandidátem na post předsedy sněmovní komise pro kontrolu Generální inspekce bezpečnostních sborů. Porotci ocenili, že interview bylo vedeno pevně a s jasnou publicistickou vizí.

 

 

Nejúspěšnějším titulem z mediálního domu Economia se stal týdeník Respekt, který získal dvě ceny. Opět uspěl Tomáš Lindner - letos bodoval s textem o uprchlících v Jordánsku, kterým tak navázal na dřívější úspěch se seriálem o migrantech.

Porota ocenila i jeho kolegu Ondřeje Kundru za článek o ruských vazbách prezidentova poradce Martina Nejedlého. Na Kundrově textu porotce zaujalo, že umožňuje čtenáři udělat si o jedné z klíčových postav Hradu dobrý obrázek a nabídnout do té doby neznámé informace.

"Ocenění našich kolegů si velmi vážím a zároveň mám radost, že témata, která porota ohodnotila, měla výbornou odezvu také u našich čtenářů. Ve zpracovávání témat o roli občanské společnosti či šíření dezinformací ve veřejném prostoru budeme i nadále pokračovat," řekl člen představenstva a ředitel redakcí mediálního domu Economia Vladimír Piskáček.

Zatím jste si přečetli 100 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.