Největším rizikem je pro české firmy nedostatek pracovních sil. Následuje růst administrativní zátěže a nečestné chování zaměstnance, jako je zločin, krádež či podvod. Ukázal to průzkum, který nechala loni poprvé samostatně pro Česko zpracovat poradenská společnost Aon. Získaná data mohla srovnat s globální studií, kterou celosvětově publikuje již řadu let.

HN: Riziko poškození dobrého jména, které vévodí globální studii, v Česku obsadilo až desátou pozici. Jak si to vysvětlujete?

V Česku působí řada poboček mezinárodních firem, které zřejmě sázejí na to, že jejich mateřská společnost je tak silná, že se riziko ztráty dobrého jména vyřeší na centrální úrovni. Co se týče lokálních podnikatelů, obávám se, že je tu patrný krátkozraký pohled na podnikání. Je to alarmující poznatek z naší studie.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.