Mobilní zařízení vyvinuté kanadskými vědci vypadá jako větší korekční roller, který je dnes ve výbavě snad každého žáka. Přístroj na hojení hlubokých ran tak nejen vypadá, ale i funguje. Pomocí 3D tisku vytváří tkáň, kterou je schopný zacelit ránu. Měl by se stát alternativou k transplantaci kůže.

Pod označením hluboká rána se skrývá těžké poškození všech tří vrstev kůže, kdy řešením bývá transplantace. Ta v řadě případů nedopadne dobře, neboť lidské tělo může cizí tkáň odmítnout. V současnosti už existují kožní náhrady, jejich používání ale není moc rozšířené.

Zatím jste si přečetli 50 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.