Když se před rokem Emmanuel Macron postavil do čela Francie, tvrdil, že bude vládnout "jako Jupiter". Po "hyperaktivním" Nicolasovi Sarkozym nebo "normálním" Francoisi Hollandovi měl přijít silný prezident, který bude podobně jako vládce bohů v římské mytologii povznesen nad každodenní politické sváry. A místo toho bude zpovzdáli určovat hlavní linie domácí a zahraniční politiky. Zatímco ještě v průběhu předvolební kampaně nevynechal jedinou příležitost objevit se v médiích, nyní si od nich udržuje distanc.

Mladý politik, který by v Česku kvůli svému nízkému věku nemohl ani kandidovat − v době voleb mu bylo 39 let −, přinesl na francouzskou politickou scénu zemětřesení. Ještě pár let před prezidentskými volbami ho v zemi galského kohouta znal jen málokdo. Přesto se mu podařilo porazit kandidáty jak tradičních stran, tak i těch, které mnozí politologové považují za populistické.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.