Průběh a závěry historického setkání amerického prezidenta Donalda Trumpa a severokorejského vůdce Kim Čong-una budou v příštích hodinách, dnech a týdnech vystaveny podrobnému zkoumání – včetně řeči jejich těl, která podle expertů citovaných agenturou Reuters dávala vedle projevu alfa samců najevo i nervozitu.

Při prvním pohledu na podepsanou deklaraci, která obsahuje čtyři body hovořící o dobrých vztazích mezi Severní Koreou a USA, o míru a jaderném odzbrojení na Korejském poloostrově a o výměně ostatků válečných zajatců, napadá člověka jedno stručné hodnocení: jde o velmi, velmi obecná prohlášení, která nikoho k ničemu nezavazují.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Je třeba ocenit, že se americký prezident do tak odvážného kroku, jako je snaha Severní Koreu zkrotit, pustil.
  • Problém ovšem je kontext.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru