Od naší spolupracovnice z Francie

Více než rok od nástupu Emmanuela Macrona do prezidentské funkce o jeho reformách pochybuje skoro sedm z deseti podnikatelů. "Jsou to takové pilulky s nízkou koncentrací účinných látek, řekněme třicet procent namísto plné dávky," řekl v rozhovoru pro Hospodářské noviny Gilbert Stellardo, hoteliér, vlivný politik regionu Provence-Alpes-Côte d'Azur a bývalý prezident obchodní komory v Nice.

"Je jisté, že důležitá reforma týkající se nového zákoníku práce a větší pružnosti při propouštění nepřinesla taková řešení, jaká jsme očekávali. Propouštění, noční můra podnikatelů, musí probíhat i nadále se souhlasem odborů, které stále mají klíčové slovo," řekl Stellardo. Podle nedávného průzkumu agentury Opinion Way si jen 39 % podnikatelů myslí, že reformy umožní nabírat více nových zaměstnanců, a 44 % je přesvědčeno, že budou mít pozitivní dopad na ziskovost.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.