Zatímco lidé vedou horlivé diskuse o tom, zda jim roboti vezmou práci a zda se jim jednou umělá inteligence nevymkne z rukou, ruský permafrost taje. A v něm čekají na svou druhou šanci bakterie i pravěké viry, které mohou být mnohem větší hrozbou pro lidstvo než nástup robotů. Oživení 40 tisíc let starých červů, tedy dokonce mnohobuněčných organismů, je dalším výstražným znamením. Zároveň ale nabízí i řadu příležitostí.

Extrémně staré hlístice se podařilo najít v hloubce přibližně třiceti metrů. Poté, co byly přemístěny do laboratoře a vystaveny teplotě 20 stupňů, se probudily k životu. Začaly se pohybovat a zároveň i krmit blízkými bakteriemi. Tým ruských a amerických vědců vylučuje, že by mohlo jít o hlístice, jež se do země dostaly v nedávné minulosti. Za posledních sto tisíc let nerozmrzl permafrost více než 1,5 metru do hloubky.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.